Zwycięstwo Spójni !

W 27 kolejce IV ligi małopolskiej (zachód) w Osieku zmierzyły się ze sobą ekipy Spójni oraz Świtu Krzeszowice. Spotkanie było bardzo ważne dla obu zespołów ze względu na pozycje w dolnej części tabeli. Wygrani mogli zrobić bardzo duży krok w kierunku utrzymania się w rozgrywkach.

Początek meczu nie zwiastował nadchodzących emocji. Oba zespoły badały wzajemnie swoje możliwości oraz starały się utrzymywać przy piłce. Jednak po upływie kilkunastu minut przewagę zyskali gospodarze. Między innymi znakomitym przerzutem piłki nad obrońcami popisał się Arkadiusz Żak, jednak adresat podania Daniel Żmudka przyjęciem klatką piersiową nie zdołał opanować piłki i z akcji w obrębie szesnastki nic nie wynikło. Remisowy rezultat utrzymywał się do 25 minuty spotkania, kiedy to obrońca Spójni, Damian Glanowski popisał się efektownym rajdem lewą stroną boiska, zagrał wzdłuż bramki do Bartłomieja Lizończyka, a ten umieścił piłkę w siatce. W następnych minutach tempo meczu nieco opadło i wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1-0 . Jednak tuż przed zejściem do szatni zawodnicy Spójni podwyższyli na 2:0. Rzut rożny wykonywał Krzysztof Kańczuga, a piłkę w siatce gości umieścił Tomasz Wdowik.

Na drugą połowę Osieczanie wyszli tą samą „jedenastką”, którą rozpoczęli mecz. Kolejne 45 minut było zdecydowanie bardziej wyrównane. Obie ekipy miały dogodne sytuacje do zdobycia gola, jednak bramkarze obu zespołów solidnie spisywali się w bramce. Świetną pracę wykonywał golkiper klubu z Osieka, Karol Półtorak, który m.in. wygrał pojedynek „sam na sam” z zawodnikiem Świtu. W 88 minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Świtu, Krzysztof Barczuk. Zawodnicy Świtu mimo gry w dziesiątkę nadal atakowali. Spójnia broniła się efektownie, a przede wszystkim efektywnie i wygrała mecz 2-0.

Dobre spotkanie klubu z Osieka poskutkowało awansem w tabeli. Osieczanie zajmują obecnie 8 miejsce z 6 pkt przewagi nad strefą spadkową. Do końca rundy pozostały już tylko 3 kolejki, dzięki czemu jesteśmy już bardzo blisko utrzymania w rozgrywkach IV ligi!